Wakacje

Obozy i półkolonie dla dzieci – kreatywny pobyt z nauką

Sposobem na zapełnienie wakacji dla dzieci są zapisy na obozy. To pobyt o charakterze szkoleniom. Trwa on zazwyczaj tydzień. Całodzienne kolonie dla dzieci pod wodzą certyfikowanych opiekunów spędzają czas na zabawie oraz nauce. Jakie atrakcje może oferować obóz dla dziecka? Co może zaproponować organizator podczas pobytu nad jeziorem? Oto przykładowe propozycje, które odnaleźliśmy na https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury zachęcamy do zapoznania się z nimi. 

Obozy i półkolonie – nauka robotyki 

W atrakcjach obozu w mieście Olsztyn jest nauka robotyki. Za pomocą małych robotów szkoleniowych oraz specjalnego komputera dzieci uczą podstawowych umiejętności z zakresu IT. Zajęcia odbywają się w klimatyzowanych salach pod okiem instruktorów. Podczas koloni dzieci korzystają z małych robotów, które przeprowadzają ich przez proces programowania. W ofercie szkoły jest możliwość przeprowadzenia ćwiczeń na robotach Ultimate, mBoty oraz Lego We Do 1.0. Na warsztatach w klimacie Jamesa Bonda dzieci uczą się podkładać podsłuch oraz łamać proces kodowania. Takie warsztaty zdecydowanie poprawiają umiejętności logicznego myślenia. Przyczyniają się do rozwoju pamięci oraz koncentracji u najmłodszych. 

Nauka dyscyplin sportowych 

W aktywnościach programu nie może zabraknąć zajęć sportowych. W zależności od wariantu dzieci mogą bawić się w różne gry zespołowe. Szczególnie fajną rozrywką dla dzieci jest sprawdzenie się w dyscyplinach, które nie można wykonywać na co dzień. Przykładem takiego sportu jest łucznictwo. Tygodniowe kolonie dla dzieci dają możliwość ćwiczenia umiejętności strzelenia z łuku. Naciąganie cięciwy oraz samo celowanie odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora, który uczy dzieci prawidłowego posługiwania się bronią białą. Ciekawym typem zabawy sportowej są rzuty do celu z pomocą zabawkowego młotka. Również wędrówki po lasach w celu poszukiwań roślin oraz tropów zwierzyny to dobry sposób na rozwój fizyczny. Miasto Olszyn oraz lokalizacja ośrodków dają możliwość korzystania z kąpielisk strzeżonych, co jest dobrą rozrywką oraz sportem w jednym. 

Obozy i półkolonie – umiejętności miękkie 

Podczas obozowania w miejscowości Olszyn nie zapomniano o edukacji. Podczas czasu spędzonego na zabawę znaleziono miejsce na ćwiczenia poprawiające pamięć. Dzięki ucząc się metod pamięciowych mogą szybciej zapamiętywać słówka, kojarzyć fakty albo uczyć się dat. W kompetencjach miękkich dzieci mogą zdobywać umiejętności z zakresu psychologii, co ułatwia im kontakt z rówieśnikami oraz rodzicami. Na warsztatach dzieci poznają czym jest asertywność oraz jak ją stosować w codziennej komunikacji. Nie zabrakło także ćwiczeń na kreatywność. Rysowanie portretów pamięciowych czy szyfrowanie wiadomości to sposoby na rozbudzenie kreatywności pośród najmłodszych. 

Nauka gotowania 

W kolonie dla dzieci nie zabrakło miejsca na gotowanie. W niektórych opcjach dzieci mogą samodzielnie upiec kiełbaski na grillu. Nie zabrakło także możliwości przygotowania pizzy oraz wędzenia mięsa. Takie zajęcia z  pewnością dają dzieciom dużo radości.